Gabinet pomocy psychologicznej

Pierwsza wizyta w gabinecie pomocy psychologicznej może okazać się stresującym doświadczeniem niezależnie od problemu, z którym się borykamy. Duża część potencjalnych klientów nie jest pewna, czego w ogóle może się spodziewać w takim miejscu i trudno jest im się przełamać, aby spróbować. Po pierwsze należy zacząć od wyboru odpowiedniego dla siebie miejsca.

W niektórych gabinetach pracuje kilku psychologów i terapeutów, co daje nam większe możliwości wyboru, jednak nie powinniśmy przekreślać od razu miejsc, gdzie pracuje jeden psycholog, jeżeli tylko będzie odpowiadał nam nurt, w jakim on pracuje oraz nasz problem będzie mieścił się w obszarze jego zainteresowań terapeutycznych. Przed zdecydowaniem się na konkretny gabinet, warto przejrzeć stronę internetową dotyczącą go, sprawdzić czy odpowiada nam styl pracy specjalistów tam zatrudnionych oraz jaki rodzaj usług oni świadczą.

Podczas umawiania się na wizytę, niezależnie od tego, czy będziemy umawiać się telefonicznie, czy osobiście, zazwyczaj zostaniemy poproszeni o ogólnie przedstawienie naszego problemu w jednym lub dwóch zdaniach tak, aby psycholog mógł się wstępnie przygotować do naszej wizyty. Później następuje pierwsza wizyta, która w większości przypadków jest konsultacyjna, psycholog wtedy poznaje lepiej swoje klienta oraz jest ustalane, nad czym będzie przebiegać praca oraz ile w przybliżeniu spotkań można przewidzieć. Zawierany jest wtedy kontrakt, który oprócz wytyczenia celów spotkań zawiera w sobie również informacje takie jak koszt pojedynczej sesji, możliwość odwoływania spotkań, poufność informacji i wszelkie inne sprawy, które mogą okazać się istotne w trakcie wspólnej pracy.

Masz zaburzenia nerwicowe? Sprawdź jak możemy Ci pomóc. Psychoterapia Warszawa Mokotów. Zadzwoń. Porozmawiamy.

W gabinecie psychologicznym znajdziemy nie tylko oferty klasycznej psychoterapii, ale również inne możliwości współpracy, takie jak poradnictwo dla rodziców odnośnie metod wychowawczych, a nawet warsztaty grupowe dla osób, które cenią sobie samorozwój oraz szkolenia dla firm o różnej tematyce, takiej jak na przykład metody radzenia sobie ze stresem, czy wystąpienia publiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *