Terapia u psychologa

Dzisiejsze czasy, kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu, nie mając czasu na wystarczające zadbanie o siebie i naszych bliskich sprzyjają wytworzeniu się u nas poczucia lęku, smutku i depresyjnego nastroju. Z jednej strony posiadanie własnego terapeuty jest teraz coraz bardziej popularne, natomiast z drugiej jeszcze wiele osób jest stygmatyzowanych ze względu na swoje problemy psychiczne. Niektórzy nigdy nie decydują się na rozpoczęcie terapii ze względu na lęk przed oceną i przed podzieleniem się z obcą osobą swoimi problemami.

Tymczasem okazuje się, że warto jest się przełamać i podjąć się wizyty u psychologa. Nie zawsze okaże się, że psychoterapia jest dla nas niezbędna. Pierwsza wizyta jest zawsze wizytą konsultacyjną, kiedy to pacjent wraz z psychologiem wspólnie rozważają, czy w ogóle zachodzi potrzeba podjęcia procesu terapeutycznego. Być może problem, z którym klient się boryka, jest możliwy do rozwiązania w trakcie kilku sesji polegających bardziej na poradnictwie oraz psychoedukacji. Jeżeli jednak decyzja o potrzebie przejścia psychoterapii zostanie podjęta, to również nie ma się czym martwić. Po pierwsze, w Polsce coraz więcej osób korzysta ze wsparcia psychoterapeutycznego, chociaż z różnych powodów znaczna część tych osób o tym nie mówi.

Psychoterapia Warszawa Mokotów
Nowoczesne techniki psychoterapeutyczne. Profesjonalni i doświadczeni psycholodzy.
Sprawdź naszą ofertę!

Często zdarza się, że kiedy rozpoczniemy ten temat w gronie przyjaciół okazuje się, że oni lub ich bliscy na jakimś etapie swojego życia korzystali z pomocy psychologa. Po drugie, dla terapeuty nie ma przypadków beznadziejnych. Psychoterapeuci już w trakcie studiów oraz późniejszej szkoły psychoterapii zapoznają się z różnymi problemami, które dotyczą ludzi. Zdarza się, że konkretny terapeuta nie specjalizuje się w obszarze, który jest dla Ciebie problematyczny, ale wtedy po prostu zostaje polecony inny specjalista, psycholog nigdy nie ocenia ani nie wyśmiewa problemów, z którymi przychodzą pacjenci, nawet jeżeli dla kogoś innego mogłyby wydać się błahe lub wstydliwe. Warto również pamiętać, że psychoterapeutę obowiązuje tajemnica zawodowa, dlatego klienci mają gwarancję, że nikt nie dowie się o ich wizytach, dopóki sami się nimi nie podzielą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *