Jak zostać psychoterapeutą uzależnień?

Jak zostać psychoterapeutą uzależnień?

Obecne czasy sprzyjają chorobom, czy dysfunkcjom do jakich należą na przykład depresja, czy też różnego rodzaju uzależnienia. Jest wiele przyczyn, które powodują, że ktoś ulega nałogowi. Wśród najczęściej wymienianych nałogów wymienia się alkohol, narkotyki, dopalcze, a także i na przykład uzależnienia od różnego rodzaju urządzeń, bez których uzależniony nie jest w stanie normalnie funkcjonować.

[…]

Na czym polega psychoterapia rodzinna?

Na czym polega psychoterapia rodzinna?

Problemy rodzinne niestety zdarzają się bardzo często. Przyczyną złych lub nieodpowiednich relacji może być wiele różnych czynników, nie mniej jednak nie powinno to stanowić upoważnienia dla nieprawidłowości w relacjach w rodzinie. Celem takiej właśnie psychoterapii rodzinnej jest rozwiązywanie problemów, a także konfliktów rodzinnych, jak i również odbudowywanie więzi pomiędzy członkami rodziny.

[…]

Jak wygląda psychoterapia w przypadku depresji?

Jak wygląda psychoterapia w przypadku depresji?

Depresja to dość często spotykany problem w społeczeństwie, z którym boryka się wiele osób, jednak nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, czy też trafia na osobę, która go odpowiednio pokieruje na leczenie, dlatego też jest mnóstwo osób z depresją, która nie została zdiagnozowana.

[…]

Czym zajmuje się psychologia?

Czym zajmuje się psychologia?

Z psychologią spotkać się można w różnych miejscach i w wielu momentach życia. Czym ona dokładnie jest i czym się zajmuje?

Psychologia, najogólniej mówiąc, to nauka o ludzkich zachowaniach, emocjach, procesach myślowych oraz o tym, w jaki sposób wpływa na nie otoczenie u interakcje z innymi. Zaliczana jest do nauk behawioralnych, czyli zajmujących się zachowaniem.

[…]