Psychoterapia lęków i nerwic

W dzisiejszym pędzie życia zjawisko nerwicy jest coraz bardziej powszechne. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że nerwica to choroba wywołująca zaburzenia zarówno somatyczne, jak i zaburzenia w naszej sferze emocjonalnej. Lęk, który jest jej nieodłącznym elementem, może skutecznie uprzykrzyć nam życie i utrudnić bądź nawet uniemożliwić normalne funkcjonowanie, a współwystępujące objawy mogą wskazywać na zupełnie inne dolegliwości.

Lęki mogą dotyczyć bardzo wielu sfer naszego życia. Niektórzy cierpią na lęk przed konkretnym wydarzeniem, np. przed nagłą utratą kogoś bliskiego, inni skarżą się na lęk przed ludźmi, czyli na tzw. fobię społeczną. Niestety, wiele osób wciąż waha się przed sięgnięciem po pomoc specjalisty. Powodem tego może być strach, ale najczęściej powodem jest wstyd. Trzeba podkreślić, że psychoterapia może bardzo skutecznie zwalczyć nerwice i lęki, które tak bardzo utrudniają codzienne życie.

Psychoterapia zarówno nerwicy, jak i lęku rozpoczyna się od diagnozy i zrozumienia istoty problemu. Trzeba bowiem wiedzieć, że nic nie dzieje się bez przyczyny, nasz lęk również z czegoś wynika. Może są to jakieś nieprzepracowane wydarzenia z przeszłości, może jakieś tłumione emocje. W tym wszystkim pomóc na może wyspecjalizowany psychoterapeuta. Sięgnięcie po pomoc nie jest żadnym wstydem i trzeba o tym pamiętać. Psychoterapeuta jest po to, by nam pomóc, by zrozumieć i zwalczyć nasz lęk, który czyni nasze życie mniej przyjemnym.

Wielu pacjentów twierdzi, że bez leków nie uda się pokonać choroby. Nie jest to żadną regułą. W wielu przypadkach nerwicę można wyleczyć samą psychoterapią i farmakoterapia nie jest konieczna. Często nerwica jest wynikiem długotrwałego stresu, na jaki narażamy nasz organizm. Przed stresem nie możemy się całkowicie w życiu ochronić, możemy jednak walczyć z jego przykrymi następstwami. Bardzo istotne jest zrobienie pierwszego kroku i zgłoszenie się po pomoc do dobrego psychoterapeuty, który zajmie się resztą. Nerwica to nie wyrok, a fachowa psychoterapia naprawdę działa cuda!

Psychoterapia Warszawa Żoliborz
Nowoczesne techniki psychoterapeutyczne. Profesjonalni i doświadczeni psycholodzy.
Sprawdź naszą ofertę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *