Psychoterapia rodzinna

W dzisiejszych czasach, wśród bardzo wielu trudnych problemów, cierpią nie tylko pojedyncze osoby, ale i całe rodziny. Zdarzają się sytuacje, gdy zaburzenia psychiczne jednej osoby przekładają się również na innych członków rodziny.

Czasem nie są to zaburzenia psychiczne, ale inne choroby, czy po prostu konflikty, utracone więzi, czy traumatyczne przeżycia, które oddziałują na człowieka. W takich przypadkach jedynym wyjściem, aby uratować dobre relacje jest psychoterapia rodzinna. Polega ona przede wszystkim na tym, aby pomocy i wsparcia udzielać wszystkim członkom rodziny. Praca w gronie najbliższych członków rodziny, indywidualne spotkania, ale i wspólne poszukiwanie najlepszego rozwiązania problemów to tylko jedne z wielu niezwykle ważnych etapów psychoterapii.

Jedynie połączenie wszystkich najistotniejszych elementów terapii może dać oczekiwane efekty i pomóc uratować więzi pomiędzy członkami rodziny. Jeśli zaniedba się tego i nie podejmie stosownych działań na czas, niewykluczone, że nie uda się już dojść do porozumienia i rodzina może się nawet rozpaść.
Czasem powodem do konfliktów rodzinnych są niewielkie, wydawałoby się nawet bardzo błahe sprawy. Kiedy indziej, do kłótni może dojść z bardzo poważnych przyczyn. W każdym jednak przypadku, konflikt sam się nie rozwiąże i koniecznością będzie pomoc i wsparcie z zewnątrz. Psychoterapia rodzinna może okazać się wówczas niezastąpiona.

Jeśli chcesz zbudować trwały i satysfakcjonujący związek zobacz co oferujemy w tym kierunku. Psychoterapia rodzinna Warszawa Mokotów. Sprawdź nas.

Kiedy wszyscy członkowie rodziny podejdą do terapii na poważnie i zaangażują się w ratowanie więzów rodzinnych, zechcą znów być sobie bliskimi osobami i intensywnie będą pracować nad sobą, bez wątpienia uda się zażegnać problem i ponownie zbliżyć się do siebie. Ważne jednak, aby chcieli tego wszyscy członkowie rodziny, bez wyjątków. Tylko wtedy, gdy wszyscy będą starać się dojść do porozumienia, jest ono możliwe i osiągalne. Jeśli jednak strony konfliktu nie będą chciały ze sobą rozmawiać i szukać drogi pojednania, zażegnanie konfliktu może okazać się całkowicie nierealne, nawet za pomocą fachowej terapii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *