Psychoterapeuta uzależnień

Uzależnienia w dzisiejszych czasach należą do bardzo częstych zjawisk. Ludzie uzależniają się od bardzo wielu rzeczy i nie zawsze ma to cokolwiek wspólnego z substancjami niedozwolonymi, jak np. narkotyki.

Po alkohol czy papierosy sięgają ludzie w niemal każdym wieku, bez względu na ich poziom wykształcenia, wykonywany zawód czy status społeczny. I to właśnie alkohol i papierosy uważane są za najczęstsze uzależnienia Polaków. Aby sobie z nimi poradzić niezbędny jest dobry psychoterapeuta uzależnień, mający nie tylko wiedzę, ale i doświadczenie w tym zakresie, dzięki czemu może odpowiednio pokierować pacjentami i pomóc im wyjść z nałogów.

Do częstych uzależnień w dzisiejszych czasach zalicza się również internet, telefon i telewizję. Wielu specjalistów jest zdania, że różnego rodzaju media społecznościowe, a także rozrywki pochodzące z internetu urządzeń elektronicznych to ogromny problem w dzisiejszych czasach. Stanowi to zagrożenie przede wszystkim dla młodych ludzi, którzy na co dzień korzystają z tego rodzaju urządzeń i stopniowo uzależniają się od nich zarówno z powodu możliwości, jakie daje, jak i dyskomfortu, jaki zabiera.

Dzięki tego rodzaju urządzeniom młodzi ludzie nie czują się tak osamotnieni, znajdują ciekawe dla siebie zajęcia i rozrywkę. Jednocześnie “zabijają czas“, korzystając z uroków różnych gier, aplikacji czy mediów społecznościowych. Bez wątpienia jest to niebezpiecznym zjawiskiem, które wymaga pomocy profesjonalisty.

Psychoterapeuta uzależnień z pewnością może pomóc również w takich przypadkach. Wystarczy odpowiednie zaangażowanie osoby uzależnionej i terapeuty, aby wspólnymi siłami uporać się z wszelkiego rodzaju uzależnieniami. Koniecznością jest jednak, aby chcieć zerwać z nałogiem. Bez odpowiedniego nastawienia, całkowitego przekonania o chęci rzucenia nałogu, jak również dużej dawki samokontroli i silnej woli nawet najlepszy psychoterapeuta uzależnień nie będzie w stanie nic zdziałać. Jeśli jednak osoba uzależniona będzie chciała pozbyć się nałogu, terapia okaże się niezastąpiona.

Jeśli w Twoim życiu przeżywasz dyskomfort i negatywne emocje postaramy się rozwiązać ten problem. Sprawdź naszą ofertę na: Profesjonalna psychoterapia Żoliborz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *