Jak znaleźć dobrego coacha biznesowego?

Coaching w biznesie stał się bardzo popularny. Coraz więcej osób zdaje się na pomoc trenera biznesowego, dzięki któremu ma nadzieję całkowicie odmienić swój biznes. W dzisiejszych czasach różne szkolenia i kursy, które dają szansę na rozwój osobisty, rozwój kariery, zdobycie umiejętności interpersonalnych, zarządczych czy innych, które pomogą w rozwoju kariery są niezwykle ważne.

Również coaching biznesowy wszedł już do jednych z najczęściej wykorzystywanych usług dla kadry zarządzającej w firmach. Problemem jednak jest, jak znaleźć dobrego coacha biznesowego?

Doskonały trener biznesowy powinien osiadać umiejętności związane z motywowaniem innych. Wszystkie działania, które spowodują zmianę nastawienia osoby korzystającej z takiej pomocy, otworzą ją na nowe możliwości, sprowokują do poszukiwania nowych, innych rozwiązań są bardzo wskazane.

Dobry coach powinien inspirować, dawać możliwość kreatywnego poszukiwania, sprawdzania i mobilizowania się. Nie powinien być osobą, która da gotowe odpowiedzi na pytania, ale zainspiruje do ich poszukiwania.
Często zdarza się, że przedsiębiorcy czy liderzy grup, którzy decydują się na pomoc coacha to osoby, które wydają się być zrezygnowane, zmęczone, bez sił. To osoby, które na pewnym etapie zaczęły wątpić, tracić pewność siebie i wiarę, że ich cele są osiągalne.

To także osoby, które nie mają już pomysłu, jak zarządzać, jak mobilizować siebie i innych, a także które przestają już chcieć cokolwiek zmieniać w swojej firmie. Często są to osoby o krok od wypalenia zawodowego. Zadaniem dobrego coacha jest odszukanie pasji w tych osobach, tego co spowodowało, że postanowili rozpocząć swoją działalność. Coach powinien zainspirować taką osobę, pomóc odzyskać pewność siebie i pomóc w zdobyciu sił do walki o swoje plany i marzenia.

Dobry coach to również osoba bardzo kreatywna, która może zarazić optymizmem i dobrą energią, a przy tym rzeczowo wskazać, jak poszukiwać odpowiedniej drogi dla siebie i swojej firmy. Dobry coach powinien też posiadać dobre rekomendacje od osób, którym pomógł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *