Jak wygląda rozmowa z psychologiem?

Indywidualne spotkanie z psychologiem, dla większości z nas jest nowym doświadczeniem, które wiąże się z lekiem i niepokojem. Pojawiają się wątpliwości i pytania jak sobie poradzić. Jednak jest to sytuacja nie do przewidzenia. Nie jesteśmy w stanie ułożyć sobie gotowego schematu przebiegu. Jednak pamiętajmy, że psycholog pracuje dla nas i na nasze zlecenie. Dodatkowo jest zobowiązany do zachowania całościowej tajemnicy ze spotkania. jego zadaniem jest niesienie pomocy. Warto wiedzieć także, że jest on przyzwyczajony do słuchania o problemach i na pewno już z nie jednym się spotkał. Dlatego nie musimy się niczym denerwować.

Psycholog to pewnego rodzaju lekarz, który ma nam pomóc. Dlatego przed pierwszym spotkaniem powinniśmy się lekko przygotować. Przed spotkaniem musimy koniecznie się zastanowić nad tym co nas tak naprawdę dręczy. Przemyślmy co nam dokucza, jakie myśli nas bolą, z czym sobie nie radzimy, co nam przeszkadza. Zwróćmy także uwagę na to w jaki sposób okazujemy swoje emocje i uczucia środowisku zewnętrznemu.
Pamiętajmy, że pierwsza wizyta zawsze jest tylko wstępem do dalszych spotkań. Pozwala na ogólne zapoznanie się z problemem i omówienia dalszego leczenia. Psycholog nie oczekuje od nas również konkretnych zachowań.

Nowoczesne techniki psychoterapeutyczne. Profesjonalni i doświadczeni psycholodzy.
Sprawdź naszą ofertę: psychoterapia Warszawa Mokotów

Będzie słuchał o problemach jakie sprowadziły Ciebie do niego. Wszystko będzie sobie zapisywał, analizował. W celu uzupełnienia i dokładnego sprecyzowania może zadawać pytania, na które warto odpowiadać prawdą. Może spytać także o oczekiwania jakie mamy wobec niego, czego spodziewamy się po terapii, a także co chcemy osiągnąć. Pozwoli to na dobranie odpowiednich formy pomocy do klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *