Co to jest coaching kariery?

Większość z nas rozpoczynając naukę na konkretnym kierunku i podejmując pracę w tym zawodzie miała nadzieję, na spełnienie marzeń dotyczących swojej kariery. Niestety, najczęściej zdarza się tak, że z jakiegoś powodu marzenia i rzeczywistość zupełnie się od siebie różnią. To najkrótsza droga do niezadowolenia, braku satysfakcji z wykonywanej pracy, a także wypalenia zawodowego. Jak więc odzyskać satysfakcję z wykonywanej pracy? Jak znów poczuć radość z pracy, jaką się wykonuje? W jaki sposób znów dostrzegać cel i sens wypełnianych obowiązków?

Z pomocą przychodzi coaching kariery, który pomaga odzyskać radość z pracy. Coach ma za zadanie pokazać, że nawet jeśli praca marzeń różni się od rzeczywistości, to wciąż możemy osiągać dużą satysfakcję z pracy, jaką wykonujemy. Coaching kariery pozwala na wytypowanie drogi, ścieżki kariery, jaką warto podążać, sposób, w jaki można osiągnąć cel i cieszyć się pracą, jaką się wykonuje. Coach pomaga przekształcić marzenia w konkretny plan, który możemy próbować zrealizować, który jest możliwy do zrealizowania i dzięki temu można szybko i łatwo osiągnąć cel.

Coaching często pomaga również pokazać, że wielu z nas nie do końca jeszcze odnalazło swoje miejsce w życiu, nie do końca wie jeszcze, co chce osiągnąć. Następnie, coach stara się podpowiedzieć, odkryć, czego tak naprawdę chcemy, o czym marzymy i w jaki sposób chcielibyśmy to osiągnąć, a w jaki sposób możemy to zrobić. Z pomocy takiej najchętniej korzystają młodzi ludzie, na progu swej kariery życiowej, osoby, które z jakiegoś powodu miały dłuższą przerwę w pracy, a także osoby, które czują się już wypalone zawodowe, nie potrafią odnaleźć sensu w wykonywaniu obowiązków w pracy, a także czują, że praca nie daje już im możliwości rozwoju, zmian, osiągnęli pewien poziom, nad który już nie dadzą radę się wznieść.

Zastanawiasz się jak rozwinąć swój biznes? Jak zwiększyć szansę na sukces w biznesie? Sprawdź naszą ofertę: coaching Warszawa

Czym jest zatem coaching kariery?
Jest to pomoc w osiągnięciu satysfakcji zawodowej, próba znalezienia celu i drogi, dzięki której ten cel można osiągnąć. Coaching ma za zadanie pomóc w odnalezieniu odpowiedniej drogi zawodowej, którą warto podążać, aby czuć się szczęśliwym i spełnionym w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *